A17553-100
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
A17553-100
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : -
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.100" (2.50mm)
Package : Box
Series : CoolZorb™ 400
Material : -
Mfr : Laird Technologies EMI
Shelf Life Start : Date of Certification
Width : 18.000" (457.20mm)
Shape : Square
Length : 18.000" (457.20mm)
Shelf Life : 12 Months
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C
Type : Absorbing Sheet
Description : RF EMI ABSORBING SHEET 18"X18"
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet CoolZorb™ 400 18.000" (457.20mm) X 18.000" (457.20mm) X 0.100" (2.50mm)